Sosyal Market Pamukkalelileri Mutlu Ediyor

Sosyal Market Pamukkalelileri Mutlu Ediyor

Pamukkale Belediyesi’nin farklı belediyecilik alanındaki en önemli projelerinden biri olan “Sosyal Market” kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Farklı belediyecilik anlayışı ile çeşitli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi’nin “Sosyal Market” projesi ile vatandaşlar hiçbir ücret ödemeden ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. İlçe genelindeki 68 mahalledeki ihtiyaç sahiplerinin başvurularının ardından yapılan inceleme sonucu belirlenen aileler, Sosyal Market’ten yardım almaya hak kazanıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, incelemesi tamamlanan ve “Sosyal Kart” almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerine kartları tek tek kendisi dağıtıyor.

SOSYAL MARKET DESTEK OLUYOR

Belediye başkanı olarak, vatandaşların yanında olduklarını göstermek amacıyla sosyal kartları her ay bizzat kendisinin teslim ettiğini anlatan Başkan Gürlesin, “Bugüne kadar sosyal kart sayımızda 1.000’i geçtik. Sosyal Market bizim için çok önemli bir projeydi. Bugüne kadar bir çok ihtiyaç sahibi ailemize ulaştık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemiz daha iyi noktalara gelmeye gayret gösterirken; başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, AK Parti teşkilatımız ve bizler de el ele gönül gönüle üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza gönül kapımız sonuna kadar açık. Sosyal kartları da bizzat kendim dağıtmaya çalışıyorum. Niçin? Devleti temsilen bir belediye başkanı olarak vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Bizler araya uçurum koymuyoruz. Gönülden bu işi yapıyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak farkımız da burada. Aileler parçalanmasın, zor duruma düşmesin istiyoruz. Burada çam sakızı çoban armağanı belli bir katkı vermeye çalışıyoruz. Her daim bölgemizdeki sıkıntılı ailelerin ellerinden tutmak istiyoruz” dedi.

PAMUKKALE SOSYAL KART

Başkan Gürlesin, “Pamukkale Sosyal Kart”ın ihtiyaç sahiplerine verildiğini ve işlemlerin bu kart üzerinden yapıldığının altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pamukkale ilçemizdeki tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız adil bir şekilde belirlenip teslim edilen ‘Pamukkale Sosyal Kart’larla Sosyal Marketten seçip, beğendiği ürünleri alabiliyor. Ailelere 250 TL’ye karşılık gelen 1000 kredi puan veriyoruz ve onlar da temel ihtiyaçlarını buradan temin edebiliyorlar. Kartlar yoğun incelemelerin ardından dağıtılıyor ve 6 ayda bir kart sahipleri denetimlerden geçiyor. Çünkü biz gerçek ihtiyaç sahiplerine erişmek istiyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşımız alışveriş sepetini alıp eşiyle çocuğuyla BİR KURUŞ para ödemeden karttaki limiti ölçüsünde alışveriş yapabiliyor. Biz bu proje ile ince bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyoruz. Bakınız, kişilere evde bulundurmak istemediğimiz giyecek ya da yiyecekleri vermiyoruz. Biz tamamen sıfır, tarihi geçmemiş ve kendi evimizde ne kullanıyorsak onları ulaştırıyoruz.  Sadece gelen bağışlarla değil belediyemiz tarafından da oluşturulan bir bütçe ile bu sosyal marketimize yine gıda bankacılığı kapsamında destek oluyoruz. Pamukkale Sosyal Market Derneği’ni kurarak çıktığımız bu yolda, bizler elimizi bu halis niyet için taşın altına koyduk. Ve hiçbir zamanda koymaktan çekinmeyeceğiz.”