Parklar Artık Daha Güvenli

Parklar Artık Daha Güvenli

Pamukkale Belediyesi, ilçe genelindeki parkların daha güvenli olması için üzerinde bir süredir çalıştığı projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Kurulduğu 2014 yılından bu yana halkın sağlığı, güvenliği ve rahatı için çalışmalarını aralıksız sürdüren Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki 400’ü aşkın parkı daha güvenli hale getirecek.

Proje çerçevesinde ilçedeki parklara dikilecek özel bir direk, çok amaçlı olarak dizayn edilecek. Buna göre led lambalarla ışık oranı daha da artarken, parklarda kör noktalar en aza indirilecek. Aynı zamanda güvenlik kameraları da bu direkte yer alacak. Enerji tasarrufu anlamında ise güneş enerjisi panelleri ile gerekli olan elektrik elde edilecek.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halkın güvenliğinin kendileri açısından son derece önemli olduğuna işaret ederek, “Bir ilke imza atarak 68 mahallemizin tamamına yüz tanıma ve plaka okuma özelliğine sahip 600’e yakın güvenlik kamerası yerleştirdik. Bu kameralar sayesinde ilçemizdeki olay ve faili meçhul olayların sayısında çok önemli azalmalar var. Bu çalışmanın diğer aşaması ise parklarımızla ilgili. Bu çerçevede parkların daha fazla ışıkla karanlık noktaların ortadan kaldırılması ve 24 saat boyunca kameralarla izlenmesi sağlanacak. Böylece istenmeyen olayların önüne geçilmiş olacak. Bu projeyi önce birkaç parkta deneyeceğiz. Eksikleri varsa giderdikten sonra tüm ilçemizdeki belediyemize ait olan 400’e yakın parkta uygulayacağız. Tüm çabamız, halkımızın güven içinde yaşadığı bir Pamukkale ilçesi oluşturmak.” dedi.