Pamukkale Spora ve Eğlenceye Doydu

Pamukkale Spora ve Eğlenceye Doydu

Pamukkale Belediyesi’nin en önemli organizasyonlarından biri olan 2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları, 3 gün boyunca Denizlilileri hem spora hem de eğlenceye doyurdu.

Pamukkale Belediyesi çok önemli bir etkinliği başarıyla tamamladı. İlki geçen yıl Cumhuriyet Bayramı’nda yapılan ve büyük ilgi gören Pamukkale Spor Oyunları, “2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları” adıyla gerçekleşti. İlk etkinlik KYK kavşağından üniversite içine kadar devam eden meşaleli kortej yürüyüşü oldu. Denizli protokolünün tam kadro halinde katıldığı yürüyüşte dev Türk bayrağı büyük ilgi gördü. Yürüyüş renkli görüntülere de sahne oldu.

SPOR BİZİM EN ÖNEM VERDİĞİMİZ KONULARDAN BİRİ”

Açılış töreninde konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Turizm, spor ve gençlik bizim en önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor. Pamukkale Spor Oyunları bu üç unsuru kapsıyor. Böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmak bize onur veriyor. Spor, sağlık açısından çok önemli. Biz de bu etkinliklerimizde sağlıklı bir gelecek için örnek olmaya çalışıyoruz. Biz Pamukkale Spor Oyunları’nı mini bir olimpiyat olarak görüyoruz. 6 branşta ödüllü ve 6 branşta da etkinliklerimiz olacak.” dedi.

SİNAN AKÇIL’A BÜYÜK İLGİ

“2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları” çerçevesinde ünlü sanatçı Sinan Akçıl, gençlerle buluştu. Sahnede sevilen şarkılarını seslendiren Akçıl, kendisini izlemeye gelenleri mest etti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yaklaşık 2 saat süren konser sonunda ünlü sanatçıya çiçek vererek teşekkür etti.

KOCAÇUKUR’DA SPOR OYUNLARI HEYECANI

“2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları”nın son gün etkinlikleri Pamukkale travertenlerinin eteğindeki Kocaçukur’da gerçekleşti. Sosyal etkinlik alanında 7’den 70’e herkese hitap eden yarışmalar yapılırken, 2. Uluslararası Pamukkale Yarı Maratonu’nda da büyük heyecan yaşandı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı halk koşusu renkli görüntülere sahne oldu. Yüzlerce kişi sağlıklı yaşam için halk koşusunda ter döktü. Gün boyu yamaç paraşütü ve yelken kanat gösterilerinin yanı sıra ok atış gösterileri, sanal-gerçek oyun alanları ve balon gösterileri Denizlililerin farklı bir gün geçirmesini sağladı.

FİNALİ MURAT DALKILIÇ YAPTI

“2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları”nın finalinde gerçekleşen konserde Murat Dalkılıç, dinleyicilerine müzik ziyafeti yaşattı. Binlerce kişinin katıldığı konserde sevilen şarkılarını büyük bir coşkuyla seslendiren Dalkılıç’a Denizlililer büyük ilgi gösterdi.

Konser sırasında sahneye çıkan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin Murat Dalkılıç’a çiçek ve günün anısına hediye verdi. Ünlü sanatçı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e, “Beni Denizli halkıyla buluşturduğunuz için teşekkür ederim.” dedi.