Pamukkale Sağlık Merkezi’nde Geri Sayım

Pamukkale Sağlık Merkezi’nde Geri Sayım

Pamukkale Belediyesi’nin 16 vizyon projesinden biri olan Pamukkale Sağlık Merkezi’nin açılışı için geri sayım başladı.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin sadece Pamukkale’nin değil, Denizli’nin de çehresini değiştirecek vizyon projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Pamukkale Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve Denizli’nin geleceğine damga vuracak Pamukkale Sağlık Merkezi’nde son aşamaya gelindi.

Arsasını Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği 7 katlı ve yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip dev sağlık kompleksi, Pamukkale Belediyesi tarafından yapılarak, Sağlık Bakanlığı’na devredilecek. Bu sistem Türkiye’de ilk olarak dikkat çekiyor.

GÜNDE 2 BİN KİŞİ ŞİFA BULACAK

Pamukkale Sağlık Merkezi’nde, 20 poliklinik yer alacak ve günde 2 bin kişiye sağlık hizmeti sağlayacak. Pamukkale Sağlık Merkezi, Pamukkale ilçesindeki 45, Merkezefendi sınırları içinde de 10 mahalleye olmak üzere toplamda 350 bin kişiye sağlık hizmeti sunacak.

Pamukkale Sağlık Merkezi ayrıca, günde 7-8 bin kişiye poliklinik hizmeti veren Denizli Devlet Hastanesi’nin yükünü yaklaşık yüzde 30 oranında azaltmış olacak.

2018 yılının ilk aylarında tamamlaması hedeflenen ve 19 milyon liraya mal olan Pamukkale Sağlık Merkezi gibi vizyon projelerle, halkın yaşam standartlarının artırılması amaçlanıyor.

PAMUKKALE SAĞLIK MERKEZİ SON TEKNOLOJİ İLE DONATILIYOR

Şehir merkezinde 7 katlı olarak planlanan ve inşa edilen Pamukkale Sağlık Merkezi’nde 20 poliklinik odası olacak.

Pamukkale Sağlık Merkezi’nde; Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Beyin Cerrahisi, Üroloji, Ortopedi, Enfeksiyon Hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Psikiyatri, Cildiye, Fizik tedavi, Nefroloji poliklinikleri hizmet verecek.

Çocuk poliklinikleri alanında çocuk oyun alanlarının olacağı Pamukkale Sağlık Merkezi’nde diğer polikliniklere özgü de gerekli müdahale odaları hazır bulunacak.

Son teknolojiye uygun modern mimari yapıyla yapılan Pamukkale Sağlık Merkezi’nde sedye asansörleri ve yürüyen merdivenler de hastalara kolaylıklar sunacak.

Pamukkale Sağlık Merkezi’nde ayrıca, tam donanımlı Patoloji laboratuvarı, 400 metrekarelik Fizik Tedavi ünitesi ve aynı zamanda Denizli Devlet Hastanesi’nde dahi olmayan fizik tedavi havuzu, 650 metrekarelik 30 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, içinde kemik dansimetri, ultrason, röntgen, BT, MR bulunan kapsamlı görüntüleme hizmetleri, Sterilizasyon ünitesi ve laboratuvarları bulunacak.

Bina içinde 112 Acil Müdahale Birimi de yer alacak, burada acil olarak ilk müdahaleler yapılabilecek.