Pamukkale Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Üyesi Oldu

Pamukkale Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Üyesi Oldu

Pamukkale Belediyesi’nin geçen yılın Kasım ayında kurduğu Pamukkale Kent Konseyi, ülke genelindeki 88 üyesi bulunan Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne üye oldu.

29 Kasım 2017’de Pamukkale Kent Konseyi’ni kuran Pamukkale Belediyesi, bununla kalmayıp ardından Gençlik Meclisi’nin kurulmasını sağladı. Kuruluşunun ardından 4. yılını geçiren Pamukkale Belediyesi, kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.  Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, bir ilçe belediyesi olan Pamukkale’nin ulusal ve uluslararası çapta temsil edilmesi için her türlü desteği veriyor.

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ’NE ÜYE OLUNDU

Türkiye’deki Kent konseylerinin çatı kuruluşu olan Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Pamukkale Kent Konseyini üyeliğe kabul etti. Ülke genlinden 88 üyesi bulunan birlikte artık Pamukkale Kent Konseyi de yer alıyor. Denizli’deki tek üyesi Pamukkale Kent Konseyi olan birlik, ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteriyor.

“HER ZAMAN GENÇLERİN DESTEKÇİSİYİZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Kent Konseyi’nin önemli olduğunu ifade ederek, “Biz birçok belediyenin kurmadığı Kent Konseyi’ni kurarak halkı karar alma mekanizmasına dâhil ettik. Kent Konseyi’nde halktan gelen konular gündem oluyor. Zaman zaman konsey üyeleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Biz her zaman gençlerin yanındayız. Bu üyeliğin faydalarına kısa sürede alacağımızı umuyoruz. Biz Pamukkale adını ne kadar duyurabilirsek o kadar iyi olur düşüncesindeyiz.” dedi.