Pamukkale Belediyesi’ne Yakışan Meclis

Pamukkale Belediyesi’ne Yakışan Meclis

Pamukkale Belediyesi’nin ilçeye yakışır modern Belediye Meclis Salonu’nun resmi açılış töreni gerçekleştirildi.

Belediye kurulmadan önceki dönemde, Özel İdare’nin bakım atölyesi olarak kullanılan ve Pamukkale Belediyesi kurulduktan sonra Fen İşleri Müdürlüğü’nün deposu olarak hizmet veren alan, tadilata alındı. Modern bir görünüme kavuşturulan bina Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu olarak hizmete alındı.

Pamukkale İlçesi’ne yakışır bir meclis salonu yaptıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale ilçemizde yapılması gereken birçok yatırım ve proje vardı ve bununla birlikte halkımıza hizmet verme noktasında birimlerimizin daha sağlıklı ortama kavuşması için gerekiyordu. Önceliği bunlara verdik ve son olarak da meclis salonumuzun artık vakti zamanı geldiğini düşündük. İlçemize yakışır, meclis salonumuzun çok mükemmel olduğunu düşünüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a çok teşekkür ederiz. 53 ay bizim nazımı çekti, salonlarının kullanımını bize açtı.” diye konuştu.

SALONDA HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Pamukkale Belediyesi’nin yeni meclis salonu bin m2’lik kapalı alanda, toplam 2 milyon 400 bin TL’lik maliyetle, 72 günlük gibi kısa bir sürede yapımı tamamlandı. Salonda, meclis üyeleri için 60 kişilik, başkan yardımcıları, birim müdürleri, basın için 30 kişilik oturma alanları mevcut. İçerisinde, meclis salonu, sergi ve fuaye alanı, parti grup toplantıları için odalar, mutfak, bay-bayan-engelli tuvaletleri bulunuyor.