Pamukkale Belediyesinden Trafiğe Çözüm

Pamukkale Belediyesinden Trafiğe Çözüm

Kentin geneline yönelik projeleri ile dikkat çeken Pamukkale Belediyesi’nin hayata geçirdiği Karakurt-Kale Yolu, şehir içi trafiğini rahatlatıyor.

Pamukkale Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Karakurt-Kale yolu vatandaşların ilgisini çekiyor. Kent içinden Karakurt Mahallesi ile Kale Mahallesini bağlayan 3.2 kilometrelik yol, özellikle Organize Sanayi Bölgesi ile Bağbaşı Bölgesi arasında geçişin kısa sürede yapılmasını sağlıyor.

Üçgen meydanındaki çalışmalar nedeniyle tıkanma noktasına gelen şehir içi trafiğini rahatlatan Karakurt-Kale Yolu, özellikle Çivril, Çal, Çardak, Bozkurt gibi ilçelerden Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne ulaşmak isteyen vatandaşlar tarafından da tercih ediliyor. Pamukkale Belediyesi tarafından 2 milyon liraya 1.5 yıl önce yaptırılan Karakurt-Kale Yolu her gün binlerce Denizlili tarafından kullanılıyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Karakurt-Kale yolunun Denizli trafiğini büyük ölçüde rahatlattığını belirterek, “Her alanda yoğun bir tempo içindeyiz. Önemli projelerimizden biri olan ve yaklaşık bir buçuk yıldır hizmet veren Karakurt ile Kale mahallemizi birbirine bağladığımız yol, servis araçları ve diğer araçlarla çok ciddi bir sirkülasyonun olduğu Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımda ve şehir merkezinden Ankara yoluna geçişte önemli bir güzergah oldu.” dedi.