Pamukkale Belediyesi’nden Örnek Proje: Kedi Evi

Pamukkale Belediyesi’nden Örnek Proje: Kedi Evi

Kurulduğu 2014 yılından bu yana önemli projelere imza atan Pamukkale Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik projeleri ile de dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıl parklarda kuş yuvalarını oluşturan Pamukkale Belediyesi, bu kez de sokak kedileri için proje hazırladı. Sokak kedilerinin yazın sıcaktan, kışın da soğuktan korunması amacıyla kedi evleri oluşturuldu. Pamukkale sınırları içinde şimdilik şehir merkezindeki parklarda kedi evleri konulmaya başlandı.

İlk etapta Kuşpınar, Zeytinköy, Bağbaşı, 15 Mayıs, Atalar, Mehmetçik, İstiklâl, Kınıklı, Topraklık, Kervansaray, Siteler mahallelerine uygun olan parklarda kedi evleri uygulaması başladı. Su ve yemlerinin periyodik olarak kontrolünün yapılacağı kedi evlerine vatandaşlar da ilgi gösteriyor.

Birçok hayvansever vatandaş kedi evlerindeki kaplara su ve yem bırakıyor. Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki parklara zaman içinde yeni kedi evleri oluşturmaya devam edecek.

“EMANETLERE ÖNEM VERİYORUZ”

“Sokakta yaşayan tüm canlılar bize emanettir.” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Biz de bu emanete sahip çıkmak için ilçe sınırlarımız içindeki park ve yeşil alanlarımızda uygun yerlere daha önce kuş yuvaları yapmıştık. Şimdi de yine uygun olan yerlere kedi evleri konuluyor. Doğal yaşamı koruyarak ilçede birçok hizmeti gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi olarak, sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi yönündeki örnek proje çalışmalarımız devam edecek.” dedi