Pamukkale Belediyesi’nden Engellilere Büyük Destek

Pamukkale Belediyesi’nden Engellilere Büyük Destek

Engellilere yönelik projelerle dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, engellilerin üretime katkı sağlaması amacıyla yeni kurslar açtı.

Pamukkale Belediyesi ve İŞKUR işbirliğinde gerçekleştirilen “Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor” projesi ile engelliler dekoratif şişe, ahşap boyama, tabak boyama, seramik, polyester boyama, keçe yapımı, takı tasarım, kokulu taş gibi ürünlerin yapımını öğreniyor.

“Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor” projesi kapsamındaki kurslar Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek binasında gerçekleşiyor. Kurslara 10 ortopedik engelli, 8 işitme engelli vatandaş katılıyor. Kursiyerler halk eğitim bünyesinde görevli Fatma Yıldırım ve Derya Şimşek’in eğitmenliğinde dekoratif şişe, ahşap boyama, tabak boyama, seramik, polyester boyama, keçe yapımı, takı tasarım, kokulu taş gibi ürünlerin yapımını öğreniyor.

“KURSLARDA YAPILAN ÜRÜNLERİN SATIŞ GELİRİ YİNE KURSİYERLERİN OLACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu projeyle, engelli vatandaşlarımıza destek olmak, onların sosyal hayata karışmalarını sağlamak, onların ev ekonomilerine katkı sağlamalarını sağlayarak, bir anlamda kendilerine olan güvenlerinin artmasını sağlamak istedik. İnşallah bu projemizde başarıyla neticelendirerek bundan sonraki süreçlerde de yine böyle engelli olan vatandaşlarımıza da üretken olması noktasında aracı olmak vesile olmak istiyoruz.” diye konuştu.