Pamukkale Belediyesi’nden Doğaya Can Suyu

Pamukkale Belediyesi’nden Doğaya Can Suyu

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan Türkiye’nin En Büyük Tematik Kent Ormanı olan Seyir Tepesi, şimdiden daha yeşil hale gelmeye başladı.

Türkiye’de örnek projeler arasında gösterilen ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na başvurusu yapılan 1.451 proje içinde “en büyük” olma özelliğine sahip olan “Seyir Tepesi Kent Ormanı” yapıldığı bölgede farklılığını gösteriyor.

Pamukkale Belediyesi, tamamlandığında en çok kullanacak olan Pamukkale Üniversitesi öğrencileri ile el ele vererek Seyir Tepesi’ni daha yeşil hale getiriyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, hafta sonunda Seyir Tepesi’nde üniversitede yer alan öğrenci grubu üyeleri ile birlikte binlerce fidanı toprakla buluşturdu. Toplam 7 etaptan oluşan projenin ilk ayağı olan Şelale Parkı’nda Pamukkale Üniversitesi’nden Ateş Böceği Derneği, PAÜ Gezi Grubu ile PAÜ Ekstrem Grubu ile Pamukkale Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri fidanları toprakla buluşturdu.

“ŞEHRİN NEFES ALMA NOKTASI OLACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Orman arazisi içerisinde bulunan alanda, doğaya ve çevreye zarar vermeden proje çalışmalarımızı yürütüyoruz. Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin ağırlıkta olduğu ve çevreci faaliyetleriyle takdir toplayan Ateş Böceği Derneği başta olmak üzere kurumumuz gibi çevreci kurum ve kuruluşlarla beraber proje alanımızda etap etap on binlerce ağaç, bitki ve çiçek türü dikimine başladık. Kentin yanı başında vatandaşlarımız için bir nefes alma noktası, bir cazibe merkezi haline gelecek ferah alanlar ortaya çıkarmayı planlıyoruz.” dedi.