Pamukkale Belediyesi’nden Dev Sağlık Atılımı

Pamukkale Belediyesi’nden Dev Sağlık Atılımı

Başkan Gürlesin, halkın sağlığına katkı sağlayacak olan dev sağlık tesislerinin açılışını yaptı.

Belediye hizmetlerini eksiksiz yerine getirmek için çalışan Pamukkale Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak dev sağlık projelerini de hayata geçirdi. Açılışların ilki Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleşti.

Türkiye’de bir ilke imza atan Pamukkale Belediyesi’nin Başkanı Hüseyin Gürlesin halkın sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Halkımız hizmetin en güzeline layık. Biz 21 milyon liraya mal olan bu sağlık merkezini, 18 ayda hizmete sunduk. Bu sağlık tesisi sadece Pamukkaleli vatandaşlarımıza değil tüm Denizli’ye hizmet sağlayacak. Bizler, ‘insan olmadan devlet olmaz’ düşüncesiyle, büyük bir aşkla çalışıyoruz. Geleceğe kalıcı eserler bırakmak için çabalıyoruz. Sadece bugün açılışı yapılan sağlık tesislerinin tutarı 22.5 milyon lira. Bunu yapan daha 4 yaşında olan Pamukkale Belediyesi. İnsanlarımızın geleceği her şeyden daha önemli. Bu bilinçle, Ekim 2016’da temeli atılan bu dev sağlık yatırımını planlanandan 3 ay önce, 18 ayda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Yapımına destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından dualarla kesildi. Protokol üyeleri daha sonra dev sağlık yatırımında incelemelerde bulundu. Pamukkale Belediyesi, açılış ile birlikte 5 bin kişinin katıldığı iftar yemeği de düzenledi.