Pamukkale Belediyesi Heryerde

Pamukkale Belediyesi Heryerde

Pamukkale Belediyesi, eğitimde, sağlıkta, güvenlikte ve sosyal belediyecilikte öncü belediye olmaya devam ederken, teknolojinin de bütün imkânlarından yararlanıyor.

Belediyenin, Pamukkale halkına sunduğu ilk kolaylık Pamukkale Belediyesi isimli uygulama… Vatandaşların, birçok işlemi elektronik ortamda yapabilmesine imkân sağlayan mobil uygulama, Android ve IOS platformlarından ücretsiz indirilebiliyor. Vatandaşlar mobil uygulama üzerinden Pamukkale Belediyesi hakkındaki güncel haberlere erişebiliyor. Uygulama üzerinden ayrıca, nöbetçi eczane bilgileri ve yol tarifleri ile güncel yol durumu bilgilerine de kolayca ulaşılabiliyor.

Pamukkale Belediyesi’nin en önemli projeleri arasında yer alan Sosyal Markete ilişkin güncel gelişmelerin de yer aldığı mobil uygulama ile WhatsApp üzerinden Pamukkale Belediyesi ile kolay iletişim imkânı da sunuluyor.

Uygulama üzerinden yakın zamanda vergi ve su borçları da ödenebilecek. Ayrıca imar durumları bilgilerine ulaşabilecek.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BİRÇOK İŞLEM YAPILABİLİYOR

Pamukkale sakinlerine ulaştırılan bir diğer uygulama ise E-Devlet sisteminde yer alan Pamukkale Belediyesi sayfası… Bu sayfa üzerinden vatandaşlar belediyeye gelmeden birçok işlemi yapabiliyor. Vatandaşlar buradan; tahsilat, borç, sicil ve beyan bilgileri, arsa rayiç bedelleri ve bilgi edinme, başvuru ve sorgulama hakkında bilgilere ulaşabiliyor.

Belediyelerin, halkla iletişimi mümkün olan her kanaldan gerçekleştirmesi gerektiğine dikkat çeken Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyesi’nin teknolojiyi etkin kullanımına ilişkin olarak ise şunları söylüyor: “Belediyelerin teknolojiden, sosyal medyadan uzak kalması mümkün değil artık. Çünkü bu kanallar halkın hizmetlere ve yöneticiye; yöneticinin de halkına direk ulaşabilmesini mümkün kılıyor. Belediye olarak bizim kullanıma açtığımız mobil uygulama, E-Devlet sisteminde yer alan Pamukkale Belediyesi sayfası, sosyal medya hesaplarımız da bu amaç için var. E-Devlet kanalından vatandaşlarımız sistemin izin verdiği tüm sorgulamaları yapabiliyor. E-Devlet sisteminde yapılan tüm yenilikler güncel olarak bizim sayfamıza ekleniyor. Biz Pamukkale Belediyesi olarak teknik gelişmelerle haklımızın belediyeye gelmeden bilgilerine ulaşmasına büyük önem veriyoruz. Bu tür teknolojik gelişmeler Pamukkale Belediyesi tarafından halkımıza her zaman ulaştırılacak.”

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN VATANDAŞLA YAKIN TEMAS

Pamukkale Belediye Başkanı olduğu günden bu yana halkla yakın temasını sürdüren Hüseyin Gürlesin, çağımızın mecrası sosyal medyayı da, bu amaçla, aktif şekilde kullanıyor. Sosyal medya hesaplarından projeler, çalışmalar, gün içerisinde yapılan görüşmeler takipçilerle paylaşılıyor. Facebook, Instagram ve Twitter kanalları üzerinden gelen talepler de anlık olarak ilgili birimlere iletiliyor.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

https://www.facebook.com/huseyin.gurlesin

https://twitter.com/hgurlesin

https://www.instagram.com/pamukkalebelediyesi/