Pamukkale 27 İlden Daha Büyük

Pamukkale 27 İlden Daha Büyük

TÜİK tarafından açıklanan 2017 nüfus rakamlarına göre, Denizli’nin en büyük ilçesi Pamukkale, nüfus bakımından Türkiye’deki 27 ili geride bıraktı.

Pamukkale büyümeye devam ediyor. TÜİK tarafından açıklanan 2017 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi rakamlarına göre; Pamukkale’nin nüfusu binde 17,2 artış göstererek 343 bin 920’ye ulaştı. Denizli’nin en büyük ilçesi olma özelliğinin yanında Pamukkale, nüfus bakımından Türkiye’deki 27 ili geride bıraktı.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçenin her geçen gün büyümeye devam ettiğini söyleyerek, “Pamukkale’yi geleceğe taşımak için vizyon projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyesi kurulduğunda ilçe nüfusunun 320 bin olduğunu hatırlatarak, “Pamukkale, Denizli’nin en büyük ilçesi konumumda. Her yıl Pamukkale’de yaşayan kişi sayısı artıyor. 2017 rakamlarına göre nüfusumuz 343 bin 920 oldu. İlçemizde yaşayanların sayısının artması bizim de sorumluluğumuzu artırıyor. Biz Pamukkale Belediyesi olarak ilçemizi geleceğe hazırlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Pamukkale’mizi daha yaşanabilir hale getirmek için vizyon projelerimiz var. Bunları bir kısmı hayata geçerken, diğer kısmının da temeli atıldı. Bazı projelerimizde ise son aşamaya gelindi. Biz her geçen zamanda Pamukkale’yi örnek olacak bir ilçe yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.