Öğrencilere “Hoş Geldin” Hediyesi

Öğrencilere “Hoş Geldin” Hediyesi

Pamukkale Belediyesi her yıl olduğu gibi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da öğrencilere desteğini sürdürüyor. Pamukkale ilçesinde bulunan 46 ilkokulda yaklaşık 6 bin civarında ilkokul 1. sınıf öğrencisine tüm kırtasiye ihtiyaçlarının bulunduğu ‘Hoş geldin çantası’ hediye edildi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ülkelerin kalkınmasındaki en önemli faktörün eğitim olduğunun altını çizerek, “Biz bu bilinçle hareket ediyoruz. Ülke genelinde hükümetimiz ve ilçemizde de biz belediye olarak eğitim için ne gerekiyorsa yapıyoruz. İlçemiz genelinde bulunan 131 okul için ne gerekliyse imkânlarımızı zorlayarak yapıyoruz. Bugüne kadar hemen hemen tüm okullara dokunuşlarımız oldu. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Çocuklarımız geleceğimiz diyoruz ve onların daha iyi noktaya gelmesi için bizler tüm gücümüzle destek oluyoruz. Bu yıl her yıl olduğu gibi okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerimize içinde tüm kırtasiye malzemeleri olan çantamızı hediye ediyoruz.” dedi. Başkan Gürlesin konuşmaların ardından okula yeni başlayan miniklere çantaları hediye etti.

ÇANTADA YOK YOK

Pamukkale Belediyesi tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılında ilkokul 1. sınıf öğrencilerine hediye edilen çantalarda; 6 adet kurşun kalem, 2 adet kırmızı kurşun kalem, 1 adet kalemlik, 1 adet bant, 1 adet sıvı yapıştırıcı, 1 adet kalemtıraş, 1 adet kalemlik, 2 adet boyama kitabı, 10 adet el işi kâğıdı, 2 adet tahta kalemi, 1 adet silgi, 6 adet kuru boya, 12 adet pastel boya yer alıyor.