Kocaçukur, Pamukkale Belediyesi İle Hayata Döndü

Kocaçukur, Pamukkale Belediyesi İle Hayata Döndü

Beyaz Cennet Pamukkale’ye vatandaşları bir adım daha yaklaştıran Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’ne geçmesinden sonra yaşanan değişim dikkat çekti. Daha önce atıl durumda olan Kocaçukur’da yapılan çalışmalarla bu bölge adeta hayat buldu.

İlk olarak Göl Kafe hizmete girerken, daha sonra yüzme havuzu vatandaşların kullanımına açıldı. Gündüzleri havuz keyfi yaşanan Kocaçukur’da akşamları da canlı müzik vatandaşlarla buluşuyor.

Pamukkale’nin değerine değer katacak her türlü mücadelenin öncüsüyüz.” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kısa bir sürede Kocaçukur’un hak ettiği değere kavuştuğunu belirtti. Yıllardır sadece dışarıdan gelen turistlerin uğrayıp geçtiği, yerli halktan tamamen kopuk bir işletme olan Kocaçukur’un, Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçmesiyle adeta yeniden hayat bulduğunu ifade eden Başkan Gürlesin, “Kocaçukur belediyemizin himayesine geçtikten sonra derhal çalışmalarımıza başladık. Tüm eksiklikleri giderdik, yenileme çalışmalarını gerçekleştirdik. Biz burada, hiçbir ticari kaygı gözetmeden sadece halkımızın yıllardır uzak kaldığı Pamukkale’ye gelerek, sosyal yaşantılarına alternatif bir seçenek oluşturmak istedik. Halkımızı burada eskiye göre daha uygun fiyatlarla daha kaliteli bir şekilde beyaz cennete kavuşturmuş olduk.” dedi.

Başkan Gürlesin, Kocaçukur’un hayat bulduğunu Kurban Bayramı tatilinde net bir şekilde gördüklerini ifade ederek, “Kocaçukur’da, yaz boyunca süren yoğun ilgi, bayram tatilinde daha da arttı. Yaz süresince, Denizli halkı başta olmak üzere, şehrimize turistlik gezi amaçlı gelen yerli-yabancı turistleri ağırladık.” dedi.