Karahayıt’a 1.2 Milyon Liralık Sağlık Yatırımı

Karahayıt’a 1.2 Milyon Liralık Sağlık Yatırımı

Pamukkale Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan “Karahayıt 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Turizm Sağlık Merkezi”nin inşaatında sona gelindi.

Sağlık alanında hangi mahallede bir eksiklik varsa bunu giderdiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Turizm bölgesi olan Karahayıt’ımızın böylesi yeni bir sağlık istasyonuna mutlak ihtiyacı vardı. Mayıs ayında inşaata başlamıştık. İnşaatımız bitti, açılışı için son hazırlıklarımızı yapıyoruz. Maliyeti yaklaşık 1.2 milyon lira olan tesisimiz 24 saat hizmet verecek, insanlarımız temel sağlık ihtiyaçları için şehre gitmek zorunda kalmayacak. Ben şimdiden bu büyük tesisimizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Toplam 1288 metrekarelik bir alanda inşa edilen Karahayıt 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Turizm Sağlık Merkezi’nin bünyesinde; 2 adet yarı kapalı ambulans bekleme alanı, çağrı merkezi, dinlenme odası, sağlık merkezi, arşiv, ilaç deposu, istasyon sorumlu odası ve çatı terası bulunuyor. Karahayıt 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Turizm Sağlık Merkezi’nden, Pamukkale ve Karahayıt gibi turizm merkezlerine akın eden turistlerle birlikte ilçenin bu kesiminde yaşayan vatandaşlar da faydalanabilecek.