Kapalı Pazar Yerlerine Vatandaştan Tam Not

Kapalı Pazar Yerlerine Vatandaştan Tam Not

Hüseyin Gürlesin Başkanlığındaki Pamukkale Belediyesi, sorumluluk alanındaki 68 mahallenin tamamında, bölgesine hitap edebilecek Pazar yerleri yapıyor ya da mevcutlarda onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Göreve geldiği günden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, sorumluluk alanındaki bütün mahallelerde kapalı Pazar yerleri inşasını hızla gerçekleştirirken, var olan Pazar yerlerinin bakım ve onarımlarını da sürdürüyor.

Havaların soğuması ile birlikte önemi daha iyi anlaşılan kapalı pazaryerleri projesiyle, Pamukkale Halkı’nın teşekkür ettiği Başkan Gürlesin, “Mahallelerimizdeki pazar yerlerimizi bölge bazında ele alarak projelendiriyoruz. Kırsal kesimdeki çiftçilerin ürettikleri ürünleri arada komisyoncu olmadan direkt satışını yapabildikleri semt pazaryerleri, Ege Bölgesi’nin alışkanlıklarından biri diyebiliriz. Bu doğrultuda, bu bölgede vatandaşların yerel yönetimden ilk beklentileri arasına kapalı pazaryeri oluyor.” dedi.

Kış aylarında Pazar alışverişinin gerçekten zor olduğunu dile getiren vatandaşlar da kapalı pazaryerlerinin kendileri için önemli olduğunu söylediler. Pazar alışverişine gelen vatandaşlar, hem soğuktan hem de sıcaktan koruma noktasında önemli olan kapalı pazaryerlerindeki çalışmalar için Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ettiler.