Gürlesin’den Pamukkale’de Temizlik Seferberliği

Gürlesin’den Pamukkale’de Temizlik Seferberliği

Daha yaşanabilir bir Pamukkale hedefiyle yola çıkan Pamukkale Belediyesi, bu doğrultuda 250 kişilik dev ekibiyle gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Denizli’deki her 3 kişiden birinin yaşadığı, ilin en büyük ilçesi Pamukkale’nin temizliği için 250 kişilik dev bir ekip her gün görev yapıyor. Çevre konusundaki duyarlılığı ile dikkat çeken Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin; sokaklardan, caddelere kadar ilçeyi temiz, düzenli ve sağlıklı tutmak için aralıksız şekilde çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Başkan Gürlesin, 2017 yılında toplam 103 bin 497 ton katı atık toplandığını ve bu atıkların Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki düzenli çöp depolama sahasına taşınarak bertaraf edildiğini bildirerek, “250 kişilik dev ekibimizle Pamukkale’nin her noktasının temizliği için gece gündüz demeden çalışıyoruz. 2017 yılında ilçemizin temizliği için harcanan para ise 23 milyon TL. Hafta boyunca her gün, kirlenen yol ve kaldırımlar temizlik ekibimiz tarafından sabah erkenden göreve başlanarak temizleniyor ve sürekli temiz kalması sağlanıyor.  Ayrıca, 1 adet büyük ve 1 adet küçük süpürge makinesi ile yoğun ve verimli çalışılarak, belli bir program çerçevesinde caddeler temizlenmektedir. Biz belediye olarak ilçemizi temiz tutmak için çalışmalarımızı aralıksız yaparken, halkımızın da bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz.” dedi.