El Sanatlarına Büyük Destek

El Sanatlarına Büyük Destek

Pamukkale Belediyesi tarafından 2015 yılından beri düzenlenen El Sanatları Kursu’nun 2017-2018 dönem çalışmaları tamamlandı.

Pamukkale Belediyesi’nin her yıl düzenlediği el sanatları kursunun yılsonu sergisi açıldı. Haftada 30 saat yapılan ve yaklaşık 9 ay süren kurs sonunda ortaya çıkan eserler sergilendi.

2017 yılının Ekim ayında başlayan ve haftada 4 gün toplam 30’ar saatte gerçekleşen kursta, kadınlar el becerilerini geliştirerek, birbirinden değerli eserleri ortaya çıkardı. Kurs kapsamında kursiyerler; nakış teknikleri, kırkyama, takı tasarımı gibi alanlarda uygulamalı eğitimler alarak, kurs sürecini başarıyla tamamladı. Kurs sonunda ortaya çıkan 245 eser ise Pamukkale Belediye binası önünde sergilendi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçe sınırları içinde her kesimle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Kadınlara yönelik çalışmalardan biri de bu kursumuz oldu. Usta öğretici Havva Yaman önderliğinde onlarca kursiyerimiz el emeklerini ortaya çıkardı. Biz kadınlarımıza bu imkanı sağladık. Dönem sonunda ortaya çıkan eserler sergiye dönüştü. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Bayanların bu el emeği göz nuru eserlerini satabilecekleri alan bulma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız ‘El Emeği Pazarı’ oluşturmak. Bunu önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bugüne kadar gösterdikleri çaba sebebiyle kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Tüm bayanları da Ekim ayında başlayacak olan yeni dönemin kursuna katılmaya davet ediyorum.” dedi.