Çevre İçin Örnek Proje

Çevre İçin Örnek Proje

Pamukkale Belediyesi’nin geçen yıl başlattığı yer altı çöp konteyneri projesi devam ediyor.

Pamukkale Belediyesi, çevre konusunda da örnek projelere imza atmaya devam ediyor. 2017 yılı içinde 35 adet yer altı çöp konteyneri vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Bu yılın ilk 6 ayında ise 72 adet daha konteynerin montajına devam edildi.

Özellikle nüfus yoğunluğunun olduğu bölgeler ve turizm bölgesinde uygulanan projenin tepkileri olumlu oldu. 2200 litre kapasiteye sahip olan her bir konteyner görüntü kirliliğini ortadan kaldırırken, çevreci, estetik ve modern bir şehir mobilyası görüntüsü ile de dikkat çekiyor. Yer altı konteynerler; asansörlü platform sayesinde yer seviyesine çıkartılarak, boşaltılabiliyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, çalışmalarında kaliteyi günden güne artırmak istediklerini ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi olarak ilçemizin daha yaşanabilir olması adına, modern yer altı çöp konteynırı sistemini ilçemizde yaygınlaştırıyoruz. Modern yer altı akıllı çöp toplama konteynerleri ile çevredeki hoş olmayan görüntülerin oluşmasının da önüne geçtik. 2017 yılında 35 adet montaj yapıldı. 2018 yılı için ise bu sayı 2 katına çıktı. Halen mahallelerimizde montajlar devam ediyor. Pamukkale’nin yarınının, bugünden daha iyi olması için gereken çalışmaları büyük bir özveriyle yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.