Biz İyi Bir Aileyiz

Biz İyi Bir Aileyiz

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in göreve başladıktan sonra ilk icraatları arasında yer alan Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün ilk aktif branşı Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncusu Meryem Tan, bu başarısı ile Denizlililerin göğsünü kabartmıştı. Milli Takım seviyesinde de başarılarını sürdüren ve gözünü yükseklere diken Meryem Tan ile hayatını ve hedeflerini konuştuk.

Meryem seni biraz tanıyabilir miyiz? Hayat hikayeni anlatabilir misin?

Aslen Uşak doğumluyum. 8 yaşında bazı sebeplerden dolayı Denizli’ye taşındık. Doğuştan ayak kısalığım var. 10 yaşımdayken ayağımdan ameliyat oldum ama doktor hatası yüzünden engelim düzelmedi ve daha da ilerledi. Doktor da yaptığı hatadan sonra tedaviye devam etmedi. Bende kendimi böyle kabul edip hayatıma devam ettim.

Basketbola ilginiz ne zaman ve nasıl başladı?

Liseye başladığımda Beden Eğitim Öğretmenim Erol Kayhan sayesinde tekerlekli sandalye basketbolu ile tanıştım. İlk başlarda istemiyor, çekiniyordum. İlk 1 sene antrenörüm beni ikna etmeye çalıştı ve ben çekincelerimi aşarak basketbol oynamaya başladım. 3 yıldır tekerlekli sandalye basketbol oynuyorum. Şimdi basketbol benim hayat felsefem oldu. Başladığım sene Milli Takıma seçildim ve bu beni çok mutlu etti. Ailem de benimle gurur duyuyor ve bana her zaman destek oluyorlar.

Pamukkale Belediyesi Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı sizler için neyi ifade ediyor?

3 yıldır takımın içindeyim iyi zamanlarımız da oldu, kötü zamanlarımız da. Kaybettiğimiz maçlarda hiçbir zaman yılmadık. Takımım da bana her zaman ve her konuda destek oldu. Henüz çok iyi sporcular olamasak da şunu çok iyi biliyorum ki biz iyi bir aileyiz.

Takımda başarılı bir performans göstererek Milli Takım’a seçildin? Bu nasıl bir duygu?

Milli Takıma seçildiğimi öğrendiğimde çok mutlu oldum. Aslında başladığım sene seçilmeyi planlamıyordum çünkü çok fazla eksiklerim vardı ama Milli Takım Antrenörümüz tecrübe edinebilmem için beni davet etti. Milli Takımda 3. yılım ve 3 Avrupa Şampiyonası gördüm. Almanya’ya, İtalya’ya ve İspanya’ya gittim. Şampiyonluğumuz olmasa da çok güzel anılarımız ve tecrübelerimizi oldu ve bunlar beni daha çok hırslandırdı.

Bu başarında Pamukkale Belediyesi Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ve Hüseyin Gürlesin’in rolü nedir?

Pamukkale Belediyesi Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, basketbola ilk başladığım zamandan bugüne kadar bana hep destek oldu, ne zaman sıkışsam hep imdadıma koştu. Hüseyin Gürlesin Başkanımız ise benim için çok özel bir insan. Basketbola ilk başladığım zamandan beri bana destek oluyor ve benimle gurur duyduğunu sürekli bana iletiyor, bu da beni çok mutlu ediyor. Bu zamana kadar bize verdiği desteklerden ve yardımlardan dolayı kendisine çok teşekkür ederim.

Gelecek hedeflerin neler, basketbolda hangi başarılar rüyalarını süslüyor?

Gelecek hedeflerimin başında üniversite okumak yer alıyor. Milli Takım oyuncusu olduğum için üniversiteye çok kolay giriş yapabiliyorum. Basketbolda hala eksik ve hatalarım var onları da çok çalışarak düzeltip Türkiye’yi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Yurt dışındaki insanların Türkiye’yi örnek alıp, her yönden hayran olmalarını hedefliyorum.