Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Sevgili Pamukkaleliler;

Milletin hizmetkarı olmak için çıktığımız yolda Pamukkale Belediye Başkanlığı görevini 4 yıldır, ilk günkü heyecan ve kararlılıkla sürdürüyorum.

Bu süreçte Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale’miz de büyümeye devam ediyor. TÜİK tarafından açıklanan 2017 nüfus rakamlarına göre Pamukkale, 343 bin 920’ye ulaşan nüfusu ile Türkiye’deki 27 ilden daha büyük konuma ulaştı.

Her zaman söylediğim gibi; Rabbim bize hiçbir coğrafyada olmayan doğal ve kültürel güzellikler nasip etmiş. Pamukkale Belediyesi olarak biz de bu güzellikleri daha fazla kişiye ulaştırma amacıyla dev bir adım attık ve Koca Çukur’un işletmesini devraldık.

Pamukkale’ye gelenlerin ilk durağı olan Koca Çukur’da kar amacı gütmeden profesyonel bir anlayışla hizmet veriyoruz.

Şunun sözünü şimdiden verebilirim ki Koca Çukur, hayata geçireceğimiz projelerle yerli ve yabancı turistlerin daha fazla tercih edebilecekleri bir yer haline gelecek.

Koca Çukur, turizm seferberliği yolunda attığımız ilk adımdır. İlerleyen dönemlerde ikinci adımımız Laodikya, üçüncü adımımız ise Pamukkale olacak. Pamukkale’yi tamamen yerel bir yönetime kazandırmanın çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz.

Pamukkale ilçemizi daha yaşanabilir hale getirmek için çalışmalarını sürdürdüğümüz vizyon projelerimizden Pamukkale Sağlık Kompleksi ve Karahayıt 112 Acil Sağlık İstasyonu’nu da tamamladık, yakın zamanda Sağlık Bakanlığı’na devredeceğiz.

Aktepe ve Bağbaşı Kültür Merkezlerini bu yılın Ekim ayında siz değerli halkımızın hizmetine sunacağız. Göreve gelirken söz verdiğimiz gibi; Pamukkale’yi örnek bir ilçe yapmak için her gün daha fazla aşk ve şevkle çalışıyoruz.

Pamukkale Dergisinin beşinci sayısını keyifle okumanızı dilerim.

 

Sevgi ve muhabbetle…