Başkan Gürlesin, Bağbaşı’nın Çehresini Değiştiriyor

Başkan Gürlesin, Bağbaşı’nın Çehresini Değiştiriyor

Hüseyin Gürlesin liderliğindeki Pamukkale Belediyesi, Bağbaşı Bölgesine 55 milyon liralık yatırım yaptı.

Pamukkale Belediyesi’nin ilçenin geleceğine ışık tutacak, tüm bölgeye hizmet edecek vizyon projelerinden biri olan Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nde inşaat devam ediyor.

Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nin emeklerine değecek ölçüde bir proje olduğuna işaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi sadece ilçemizde değil tüm Denizli’nin yeni buluşma merkezi olacak. Bu dev projenin maliyeti 55 milyon lirayı bulacak ve 2018 yılının Kasım ayının sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana, ilçede vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak adına projeleri hayata geçirmeye devam eden Pamukkale Belediye Başkan Gürlesin, günü birlik, geçici işler yerine kalıcı eserlerle, sadece Pamukkale’nin değil ve bölgenin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor.

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NİN EN BÜYÜK PROEJLERİNDEN BİRİ

Bağbaşı Vatan Bulvarı üzerinde inşaatına başlanan ve Pamukkale Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan “Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi” için düzenlenen sembolik temel atma töreninde konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, şunları kaydetti:

“Pamukkale Belediyesi olarak vizyon projelerimizden biri olan Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’mizde çalışmalar başladı. Arsasının tamamı Pamukkale Belediyesi’ne ait olan, vizyon projemiz toplamda 10 bin 872 metrekare alanda hayat bulacak. Kültür Merkezi, sinema salonları, kreş eğitim merkezi, bilgi evi, spor merkezi, oyun alanlarının da yer alacağı bu dev projenin binasının çatısında yeşil alanlar, spor alanları, oturma ve dinlenme alanları, su bahçeleri ve alışveriş alanları bulunacak. Ayrı bir blok olarak planlanan konferans salonları ise yaklaşık 800 kişiye aynı anda hizmet verebilecek. Büyük salon 575 kişilik olurken, küçük salonun kapasitesi ise 210 kişi olacak.

Ayrıca Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nde 1150 metrekarelik fuaye ve sergi alanı da yer alacak. Kompleks içinde 4 adet sinema salonu bulunurken, salonlar oyun alanı ile aynı katta tasarlandı ve yeşil alanla bütünleşecek. Kreş, Bilgi Evi ve Etüt Merkezi de yine bölgenin taleplerine karşılık verecek. Proje, ana temasında engelsiz bir yaşam merkezi olarak tasarlanarak, engelli vatandaşların da rahatlıkla sosyal yaşantılarına katkı verecek bir proje olacak.”

“55 MİLYONLUK VİZYON PROJE BÖLGEYE HİZMET EDECEK”

Yeni bir belediye olmalarına karşılık yüksek bütçeli yatırımları hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Gürlesin, “En büyük projelerimizden bir tanesi Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi projemiz. Yeni belediyeyiz diyoruz. Buranın arsasını, sıfırdan satın aldık. Bu bölgede gerçekten böyle çok amaçlı, engelsiz bir yaşam merkezine halindeki bir yatırıma ihtiyaç vardı. Pamukkale Belediyesi olarak, yapmış olduğumuz yatırımlarda 3-5 milyonluk yatırımlar değil bölgeye göç verecek olan yatırımlara özellikle biz dikkat çekmek istiyoruz. Bağbaşı Mahallemizdeki bu yatırımımıza sadece bir mahalleye değil, çevresinde ki, Zümrüt’e, Gökpınar’a, Tekke’ye, Kayıhan’a, Zeytinköy’e, Kervanasaray’a, Hürriyet’e, Fatih’e ve elbette ki tüm ilimize hizmet edecek. Bölgeye, yeni bir hareketlilik, dinamizm getirecek.” diye konuştu.

Arsa bedeli ile birlikte maliyeti 55 milyona ulaşan vizyon projeyi 2018’in Kasım Ayı’nın 20’sinde bitirmeyi hedeflediklerini açıklayan Başkan Gürlesin, “Bölgesel yatırım bana göre çok önemli. Ve yerinin bugünkü değerini de içine alırsak, 50-55 milyonluk bir yatırım olacak. 46 aylık bir belediye ile kıyaslandığında büyük bir yatırıma imza atacağız.” diye konuştu.