4 Yılda 40 Yıllık Hizmet

4 Yılda 40 Yıllık Hizmet

Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale’de, 68 mahallenin her birine ayrı ayrı dokunan Pamukkale Belediyesi, 4,5 yıllık süreçte farkını hissettirdi.

Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile birlikte yepyeni bir çehreye kavuşan Pamukkale İlçesi, her geçen gün daha da gelişmeye devam ediyor. İlçede yaşayan 7’den 70’e her yaştaki vatandaşa hitap edecek projeleri gündeme alan Pamukkale Belediyesi, toplumun her kesimine yönelik dev yatırımlarını tek tek hayata geçirdi.

Rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getirirken, 68 mahalleye hizmet veren yeni kurulmuş bir belediye olan Pamukkale Belediyesi, Başkan Hüseyin Gürlesin’in geleceğe ışık tutacak projeleriyle öncü ilçe belediyelerden biri olmayı başarmış durumda.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, vizyon projelerle, sadece bugünü değil, ilçe halkının yarınını da düşündüğünü ispatlamaya devam ediyor.

İşte o vizyon projelerden öne çıkanlar:

CADDE VE SOKAKLAR GÜZELLEŞTİ

Pamukkale Belediyesi’nin 80 milyon TL bütçe ayırarak başlattığı üstyapı atağında sona yaklaşılırken, ilçedeki önemli cadde ve sokakların birçoğunda çalışmalar tamamlandı. Pamukkale Belediyesi tarafından 2017 yılının Kasım ayında başlatılan İncilipınar, Deliktaş ve Fatih mahallelerindeki üstyapı çalışmaları etap etap vatandaşı mağdur etmeden devam ediyor.

Şehir merkezinde Denizlilerin ulaşım noktasında en sık kullandığı cadde ve sokaklar da öncelikli olarak tamamlanarak halkın hizmetine sunuluyor. Denizli halkı için önemli olan ve Pamukkale Belediyesi’nin olarak sorumluluk alanında bulunan Barbaros Caddesi, Şehit Doktor Munise Özcan Caddesi, Şehit Başsavcı Mustafa Alper Caddesi, Bursa Caddesi, Şehit Er Ali Taşöz, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek Caddesi, Tokat Caddesi ile Ulus-İncilipınar bağlantısı olan 1204-1251 Sokak, İncilipınar pazaryerinin üstü olan 1222 Sokak, Çamlık Caddesi’nin altı 6010 Sokak gibi önemli ulaşım ağı noktalarında çalışmalar tamamlandı.

KOCAÇUKUR’A HAYATİ DOKUNUŞ

Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçen, halk arasında Naturel Park olarak bilinen Kocaçukur, Pamukkale Belediyesi ile hayata döndü.

Kısa bir sürede Kocaçukur’un hak ettiği değere kavuştuğunu belirten Başkan Gürlesin, proje ile ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor: “Yıllardır sadece dışarıdan gelen turistlerin uğrayıp geçtiği, temizlik ve bakım konusunda sıkıntılı, yerli halktan tamamen kopuk bir işletme olan Kocaçukur, Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçmesiyle adeta yeniden hayat buldu. Tüm eksiklikleri giderdik, yenileme çalışmalarını gerçekleştirdik. Biz burada, hiçbir ticari kaygı gözetmeden sadece halkımızın yıllardır uzak kaldığı Pamukkale’ye gelerek, sosyal yaşantılarına alternatif bir seçenek oluşturmak istedik. Halkımızı burada eskiye göre daha uygun fiyatlarla daha kaliteli bir şekilde beyaz cennete kavuşturmuş olduk. Vatandaşlarımız ve turistler yaz başından bu yana, gündüzleri havuzda, geceleri de canlı müzik eşliğinde doğal ortamın tadını çıkarıyor. Vatandaşlarımızın memnuniyeti de bizleri de mutlu ediyor.”

AKTEPE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SONA GELİNİYOR

Pamukkale Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan ve bölgesinin çehresini değiştirecek Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi inşaatında son aşamaya gelindi.

Yaklaşık 10 bin metrekare alanda yapımı planlanan ve 17 milyon liraya mal olması beklenen bu önemli proje, bölge halkının birçok ihtiyacını karşılamış olacak. Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisinde; kapalı pazaryeri, dükkânlar, taziye evi, 120 kişilik nikâh salonu, 2 adet düğün salonu ve kapalı otopark bulunacak.

Haftanın belirli günleri dışında, atıl kalan pazar yerlerinin sosyal alanlara dönüştürülmesinin hedeflendiği projede, boş pazar yerleri özel bir komplekse dönüştürülmüş olacak. Tesisle hem pazaryeri kullanıcıları, hem de pazaryeri esnafı yazın sıcaktan, kış aylarında ise soğuk ve yağışlı havadan korunacak.

Nikâh salonu ve düğün salonlarını da içeren proje, sosyal donatılar yönünden mahallenin değerini arttıracak. Kapalı otopark ile pazara gelen vatandaşlar, asansörlerle direk araçlarına ulaşabilecekler. Bu sayede pazar alanları çevresinde oluşan araç trafiği de önlenmiş olacak.

Tesiste ayrıca bölge halkına taziye evi olarak hizmet verecek yaklaşık 100 m2’lik bölünebilir bir salon yer alacak. Bu salonda mevlit ve benzeri etkinliklerde de halkın hizmetinde olacak.

PAMUKKALE KÜLTÜR MERKEZİ YÜKSELİYOR

Pamukkale Belediyesi’nin Bağbaşı mahallesinin çehresini değiştirecek olan Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nde de çalışmalar aralıksız sürüyor.

Bu bölgedeki en önemli eksikliklerden birini giderecek olan Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yaklaşık 11 bin metrekare inşaat alanına sahip olan ve 55 milyon liraya mal olması beklenen proje, Pamukkale Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

Arsasının tamamı Pamukkale Belediyesi’ne ait olan vizyon proje, toplamda 10 bin 872 metrekare alanda hayat bulacak. 2 katlı derslik ve nikâh salonu bloğu ve tek katlı konferans salonu bloğu bulunan projede; kültür merkezi, nikâh salonu, kreş eğitim merkezi, bilgi evi, spor merkezi ve oyun alanları yer alacak. Bu dev projenin binasının çatısında yeşil alanlar, spor alanları, oturma ve dinlenme alanları, su bahçeleri ve alışveriş alanları bulunacak.

Ayrı bir blok olarak planlanan konferans salonları ise yaklaşık 800 kişiye aynı anda hizmet verebilecek. Büyük salon 575 kişilik, küçük salon 210 kişilik ise kapasiteye sahip olacak. Ayrıca Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nde 1150 metrekarelik fuaye ve sergi alanı da yer alacak. Kreş, bilgi evi ve etüt merkezi de yine bölgenin taleplerine karşılık verecek. Proje, ana temasında da engelsiz bir yaşam merkezi olarak tasarlanarak, engelli vatandaşların da rahatlıkla sosyal yaşantılarına katkı verecek.

DEV SAĞLIK PROJELERİ AÇILIYOR

Halk sağlığına önemseyen Pamukkale Belediyesi, 2 projeyi daha hayata geçirdi. 21 milyon liraya mal olan Dokuzkavaklar’daki Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği ile Cumhuriyet mahallesindeki Cumhuriyet 112 ve ASM’nin resmi açılışları gerçekleşti. 2016 yılının Ekim ayının başında temeli atılan Dokuzkavaklar Semti’ndeki Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, planlanandan 3 ay erken tamamlandı.

Denizli’nin il geneline hizmet verecek olan komplekste dâhiliye, genel cerrahi, çocuk, kadın doğum, KBB, gastroenteroloji, göğüs hastalıkları, nöroloji, beyin cerrahisi, üroloji, ortopedi, enfeksiyon hastalıkları, kalp damar cerrahisi, kardiyoloji, psikiyatri, cildiye, fizik tedavi, nefroloji poliklinikleri yer alacak.

Günde 2 bin poliklinik yapılması öngörülen kompleksin, bölgedeki 350 bin vatandaşa hizmet vermesi planlanıyor. Son teknolojiye uygun modern mimarili binada sedye asansörleri ve yürüyen merdivenler var.

20 farklı poliklinik hizmetinin yanı sıra tam donanımlı patoloji laboratuvarı, 400 metrekarelik fizik tedavi ünitesi ve fizik tedavi havuzu, 650 metrekarelik 30 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, kemik dansimetri, ultrason, röntgen, BT, MR bulunan kapsamlı görüntüleme hizmetleri, sterilizasyon ünitesi ve laboratuvarları bulunacak. Bina içinde ise, 112 Acil Müdahale Birimi yer alacak. Burada acil olarak ilk müdahaleler yapılabilecek.

CUMHURİYET ACİL 112 VE ASM HİZMETE AÇILDI

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in bizzat ilgilendiği Cumhuriyet 112 Acil ve Aile Sağlık Merkezi’nin (ASM) arsası da hayırseverler tarafından bağışlandı. Yaklaşık 1,5 milyon liraya mal olan Cumhuriyet 112 Acil ve ASM, 800 metrekare alanda yapıldı.

Zemin ile birlikte 3 katlı olan binada öncelik Aile Sağlık Merkezi’ne verildi. Bunun yanında yine bölgede boşluğu hissedilen 112 Acil Yardım İstasyonu projede yer aldı. Cumhuriyet 112 Acil ve ASM’de acil müdahale odası, bebek izleme odası, bebek emzirme odası, laboratuvar, 4 adet poliklinik, gebe izleme odası bulunuyor. Bu tesis 100 bine yakın vatandaşa hizmet veriyor. Kısa sürede inşası tamamlanan sağlık tesisi, bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TEMATİK KENT ORMANI: SEYİR TEPESİ

Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı parkı olma özelliği taşıyan Seyir Tepesi projesi tüm kente hizmet verecek. Kınıklı Mahallesi sınırları içinde yer alan 405 bin metrekarelik alanda oluşturulacak olan Seyir Tepesi, kentin yeni cazibe merkezi olacak.

Şelale Park (Kuzey-Batı girişi); el sanatları merkezi (Kuzey-Doğu girişi) ve kır lokantası; Gençlik Vadisi ve Horoz Köy; Sonsuz Bahçe; Renkli Orman ve kültür evleri bölümlerinden oluşacak olan Seyir Tepesi, tamamlandığında Denizlilerin ve yerli-yabancı turistin uğrak yeri olacak. Projede, her bölüm aktif olarak kullanıldığında, aynı anda yaklaşık 10 bin kişi alandaki hizmetlerden yararlanabilecek ve proje sonunda en az 150 kişiye iş olanağı da sağlanmış olacak.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, projeyle ilgili şu detayları paylaşıyor: “Seyir Tepesi adını vermiş olduğumuz Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı, Kınıklı Mahallemizde, yani şehrin hemen yanı başında… 405 bin metrekare büyüklüğüne sahip olan bir kent ormanı. Orman için belirlenen alan, 2017 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından belediyemize kazandırılmıştır. Doğa ve manzara güzelliğiyle, halkın dinlenme ve eğlenmesine yönelik farklı aktiviteleri bünyesinde bulunduran Seyir Tepesi Kent Ormanı Projesi, Türkiye genelinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na sunulan bin 451 proje içerisinde, tematik kent ormanı özelliği anlamında açık ara birinci oldu. Projemiz şuana kadar sunulan bin 451 Kent Ormanı Projesi içerisinde, tematik olarak yapılan en büyük kent ormanı özelliğini taşımaktadır. Bugüne kadar birçok önemli projeyi bitirdik, birçoğu da devam ediyor. Ama bu projemiz ülkenin en büyük tematik kent ormanı olması sebebiyle çok önemli.”

Pamukkale Belediyesi

MOBESE YATIRIMLARI TAMAMLANDI

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçenin güvenliği için 4 milyon lirayı aşan MOBESE yatırımı yaptı. Proje kapsamında ilçenin dört bir yanı MOBESE kameraları ile donatıldı. 68 mahallede 600’e yakın kamera 24 saat boyunca ilçenin güvenliğini sağlıyor. Kameralarda yüz ve plaka okuma gibi özellikler de yer alıyor. İlçede kameralar takılmadan önce 726 olan olay sayısı 448’e, 164 olan faili meçhul olay sayısı ise 47’ye düştü.

ÖRNEK PROJE: KEDİ EVİ

Geçtiğimiz yıl parklarda kuş yuvalarını oluşturan Pamukkale Belediyesi, bu kez de sokak kedileri için proje hazırladı. Sokak kedilerinin yazın sıcaktan, kışın da soğuktan korunması amacıyla kedi evleri oluşturuldu. Pamukkale sınırları içinde şimdilik şehir merkezindeki parklarda kedi evleri konulmaya başlandı.

İlk etapta Kuşpınar, Zeytinköy, Bağbaşı, 15 Mayıs, Atalar, Mehmetçik, İstiklâl, Kınıklı, Topraklık, Kervansaray, Siteler mahallelerine uygun olan parklarda kedi evleri uygulaması başladı. Su ve yemlerinin periyodik olarak kontrolünün yapılacağı kedi evlerine vatandaşlar da ilgi gösteriyor. Birçok hayvansever vatandaş kedi evlerindeki kaplara su ve yem bırakıyor.

Hüseyin Gürlesin

ÇEVRE HİZMETLERİYLE İLÇE DAHA TEMİZ

Pamukkale Belediyesi’nin geçen yıl başlattığı yer altı çöp konteyneri projesi devam ediyor. 2017 yılı içinde 35 adet yer altı çöp konteyneri vatandaşların hizmetine sunulurken, bu yılın ilk 6 ayında ise 72 adet daha konteynerin montajına devam edildi.

Özellikle nüfus yoğunluğunun olduğu bölgeler ve turizm bölgesinde uygulanan projenin tepkileri olumlu oldu. 2200 litre kapasiteye sahip olan her bir konteyner görüntü kirliliğini ortadan kaldırırken, çevreci, estetik ve modern bir şehir mobilyası görüntüsü ile de dikkat çekiyor. Yer altı konteynerler; asansörlü platform sayesinde yer seviyesine çıkartılarak, boşaltılabiliyor.

Güvenlik Kamerası

PARKLAR ARTIK DAHA GÜVENLİ

Pamukkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile ilçe genelindeki parklar artık daha güvenli. Proje çerçevesinde ilçedeki parklara dikilecek özel bir direk, çok amaçlı olarak dizayn edilecek. Led lambalarla ışık oranı daha da artarken, parklarda kör noktalar en aza indirilecek. Aynı zamanda güvenlik kameraları da bu direkte yer alacak. Enerji tasarrufu anlamında ise güneş enerjisi panelleri ile gerekli olan elektrik elde edilecek.

TAMAMLANAN PROJELER

 • PAMUKKALE BELEDİYESİ SEMT POLİKLİNİĞİ
 • CUMHURİYET 112 ASM
 • KARAHAYIT 112 ASM
 • KARAHAYIT KENT ORMANI
 • PAMUK KAFE – KİTAP KAFE
 • MOBESE KAMERALARI
 • 3 BOYUTLU YAYA GEÇİDİ
 • SOSYAL MARKET
 • SPOR KOMPLEKSİ VE HALI SAHALAR
 • KOCAÇUKUR
 • GÜVENLİ PARKLAR
 • YERALTI ÇÖP KONTEYNIRI
 • PAMUKKALE BELEDİYESİ MECLİS SALONU
 • EĞİTİM YARDIMI
 • PAMUKKALE BELEDİYESİ EHTTA ÜYELİĞİ
 • SPOR OYUNLARI
 • TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI
 • KEDİ EVLERİ- KUŞ EVLERİ